KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7994734
*
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 09:36:16
1
700 kr
17/12 12:33:14
2
Vinnande bud
17/12 15:59:25
3
900 kr
17/12 15:59:49
3
1.100 kr
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
*
Agnes Cleve
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 09:36:16 | 1 | 700 kr |
17/12 12:33:14 | 2 | Vinnande bud |
17/12 15:59:25 | 3 | 900 kr |
17/12 15:59:49 | 3 | 1.100 kr |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk mÃ¥lare född i Uppsala 1876, död 1951.Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49